03.12.18

Wróć

Współpraca międzynarodowa

 

LUBISZ PISAĆ LISTY?

Kiedy ostatni raz dostałaś/ dostałeś pisany ręcznie list? Może nigdy? W dzisiejszych czasach dużo popularniejszą formą korespondencji jest wysyłanie maili. Jeden klik i już nasza wiadomość widoczna jest na ekranie odbiorcy. Zapominamy o sztuce pisania listów, zwanej epistolografią. Jednak czasami warto coś zmienić.

W tym roku uczniowie klas czwartych zaczęli swoją przygodę z pisaniem ,prawdziwych’ listów. Zaczęło się od listów wysłanych przez naszych uczniów do ich rówieśników ze szkoły Marienshule z niemieckiego Hildesheim. Dzieci pisały listy w języku angielskim tak aby nawiązując nowe znajomości, doskonalić umiejętność posługiwania się tym językiem. Okazało się, że pisanie tradycyjnego listu nie jest łatwe, ale bardzo przyjemne. Jednak największą radość sprawiła czwartoklasistom informacja o nadejściu paczki z odpowiedziami na ich listy. Te kilka tygodni czekania na odpowiedź tylko spotęgowało radość z jej uzyskania.

Obecnie ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, młodzież własnoręcznie przygotowała okolicznościowe kartki z życzeniami dla swoich niemieckich przyjaciół, które wkrótce zostanę wysłane oczywiście tradycyjną pocztą.

Galeria

 

 TYDZIEŃ Z CAŁYM ŚWIATEM
 

Szkoła katolicka St. Wilfrid’s w Wakefield (Yorkshire) organizuje Tydzień Międzynarodowy, na który zaprasza młodzież z całego świata, w tym przedstawicieli uczniów z naszej szkoły, aby podzielili się swym doświadczeniem, opiniami, radościami i troskami poprzez udział w dyskusjach i warsztatach.

Na przestrzeni dziesięciu lat szkołę odwiedziło dwa tysiące młodych ludzi i nauczycieli z Niemiec, Szwecji, Polski, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Pakistanu, Indii, Ghany i Południowej Afryki.

Każde coroczne spotkanie ma swój temat („One world – many colours”, „Sens it!”), który nadaje mu swoisty charakter.
Uczniowie uczestniczą w szeregu zajęć związanych z tematyką zjazdu. Każdy zostaje przydzielony do międzynarodowej 12-osobowej grupy i uczestniczy w warsztatach artystycznych, multimedialnych, muzycznych, dyskusyjnych, itp.

Uczestniczy mają również okazję wykazać się swymi talentami muzycznymi w czasie Międzynarodowego Festiwalu Talentów, który w swym charakterze przypomina Eurowizję.

Młodzież jest zakwaterowana u rodzin angielskich.

 

GALERIA