26.06.20

Wróć

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Kochani Absolwenci!


Przez te ostatnie lata Wasze losy były związane z naszym Nazaretem. Od jutra rozpoczniecie upragnione wakacje i nowy okres życia, a dzisiaj chcemy uroczyście podsumować ten mijający czas.  Chodzenie do szkoły jeszcze na początku marca przez wielu było postrzegane jako przymus, a teraz okazało się być przywilejem. Chociaż wiele się nauczyliśmy w kwestii zdalnego funkcjonowania, to przecież nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu uczeń – nauczyciel – rodzic.
Przewartościowało nam się wszystko w ciągu ostatnich 4 miesięcy.
Mamy teraz czasy, gdy rzeczy najprostsze takie jak przyjście do szkoły, czy spotkania z przyjaciółmi zapierają nam dech w piersiach.
Może warto zapamiętać to doświadczenie i nie traktować jako oczywistość tego, co jest, osób, które są obok, ale wciąż na nowo cieszyć się ich obecnością, dziękować im za to, że są – tak po prostu.
Warto poświęcać czas najważniejszym osobom w swoim życiu, być obecnym gdy dorastają własne dzieci, okazywać swoje uczucia, podtrzymywać więzi z przyjaciółmi.
Świat oferuje nam coraz to nowe pomysły na spędzanie czasu i nieraz już sami nie wiemy – w co by się jeszcze zaangażować, żeby zrobić sobie selfie i zadziwić znajomych.
Kiedy jednak trzeba stanąć oko w oko z tym, co naprawdę ma sens – i to na wieczność – okazuje się, że wcale nie jest najważniejsze robienie rzeczy, których oczekują od nas inni, ale takich, które mamy głęboko w sercu, o których marzymy my sami.
Największe bitwy toczą się zawsze w naszym sercu. Co wybiorę, czym chcę żyć?
Wsłuchać się w swoje serce – tam Bóg złożył nasze tęsknoty i pasje, odpowiedzi, do których trzeba się dokopać…
To właśnie w czasie wakacji warto robić szczególnie – zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Czytać, pytać, prosić o Ducha Świętego, o to, aby widzieć wszystko oczami Boga – czyli takie, jakie naprawdę jest. Nie dać się oszukiwać namiastkami.
To oczywiście wymaga trudu i podjęcia ryzyka. Jednak dbanie o własną wygodę i chłodny dystans do wszystkiego pozostawiają tylko pustkę i rozczarowanie.
A prawdziwe szczęście znajduje się przy okazji – gdy kochasz Boga i ludzi – gdy nie martwisz się zbytnio o siebie, ale szukasz dobra drugich.
To zabrzmi jak praca domowa, ale życzę Wam, Kochani, wykorzystajcie czas wakacji na pogłębienie swojej relacji z Bogiem i z ludźmi. Tam właśnie jest ukryty skarb.
Warto na to – szczególnie na to – poświęcić czas i siły. Niech się nam wszystkim to uda!
Odwiedzajcie czasem swoją starą szkołę, będzie to dla nas radość. Pamiętajcie, że tutaj jest ktoś, kto za Was się modli.
Życzę Wam dostania się do wybranej szkoły i wspaniałych wakacji.
Szczęśliwej drogi, już czas!

 Eucharystia w intencji Absolwentów i całej społeczności Nazaretu

Film - pożegnanie Absolwentów

Absolwenci w obiektywie

Galeria

Zobacz również pozostałe aktualności

10.06.24

standardy ochrony małoletnich

Czytaj więcej

10.06.24

stypendium JPII

Czytaj więcej

23.04.24

rekrutacja 2024/2025

Czytaj więcej